EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: YARININ KADIN YILDIZLARI: GENÇ KADIN MÜZİSYENLER DESTEK FONU

Tarih: 11 Haziran 2023 20:00

Etkinlik: Konser

11 Haziran Pazar      

“İKSV 51. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ”

 

18.30  Konsere Doğru: Duygu Demirdağ ile “Başarı Hikâyeleri”

                                  

DUYGU DEMİRDAĞ gazeteci

 

Festival deneyimini zenginleştirmek üzere hazırlanan Konsere Doğru Konuşmaları, farklı disiplinlerden konuşmacıları, konserin teması ve sanatçıların hayatlarına değinilecek sohbetlerde müzikseverlerle buluşturuyor.

 

Edebiyat eleştirmeni Asuman Kafaoğlu-Büke ve müzik yazarı Aydın Büke danışmanlığında hazırlanan etkinlik, Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu konseri öncesi Türkçe olarak düzenlenecek.

 

Süre: 60’

 

 

20.00  Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

 

Konuk sanatçı: VERIKO TCHUMBURIDZE keman

 

Konser Programı:

 

Cem ESEN       “A Piece to Joy” viyolonsel ve piyano için, Op.33*

 

* Dünya Prömiyeri

* TSKB & İstanbul Müzik Festivali ortak eser siparişi

 

 

2018’de İstanbul Müzik Festivali ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın işbirliğiyle, geleceğin kadın müzisyenlerini desteklemek amacıyla başlatılan Yarının Kadın Yıldızları projesi, bugüne kadar birçok genç müzisyenin hayatında fark yarattı. Festival izleyicilerinin değerli katkılarıyla zaman içerisinde daha da güçlenen projeyle birlikte, Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’ndan yararlanmaya hak kazanan seçkin gençlerimizin çalgı, şan ve şeflik alanlarındaki uluslararası kariyerleri ileri taşınıyor.

İstanbul Müzik Festivali bu yıl, TSKB'nin desteğiyle, Cumhuriyet’in 100. yılı anısına genç müzisyen Cem Esen'e bir eser siparişinde bulundu. Bu eserin dünya prömiyerinin yapılacağı konserde, İKSV tarafından gelecek vadeden genç müzisyenlere verilen Aydın Gün Teşvik Ödülü’nün 2017 kazananı, keman sanatçısı Veriko Tchumburidze, kendisinden sonra gelen kuşağın arkasında duracak ve müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşacak. Yakın gelecekte uluslararası sahnelerde adlarını sıkça duyacağımız yıldızları bugünden keşfetmek isteyenler için bu konser, kaçırılmayacak bir fırsat.

 

Biletler: passo.com.tr