EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: WOLFIE HARİKALAR OPERASINDA

Tarih: 16 Aralık 2023 16:00

Etkinlik: Çocuk Operası

Opera alanında bir ilk olan ve çocuklara sanat alanında yaratıcılıkları ile hayal güçlerini genişletebilecekleri daha fazla alan açma yönünde önemli bir platform sunan DenizBank Çocuk Operası, Papagenolar’dan sonra “Wolfie Harikalar Operasında” adlı ikinci eseri sahneye taşıyor.


DenizBank’ın, çocukları operayla tanıştırmak üzere hayata geçirdiği “DenizBank Çocuk Operası”nın ikinci eseri sanatseverlerle buluşuyor. Rejisörlüğünü Caner Akın'ın, yönetimini besteci/şef Umut Kosman‘ın ve yapımını Duende'nin üstlendiği eserde; Tan Sağtürk Akademi dansçılarının da büyülü opera dünyasına katılmasıyla heyecan ve enerji giderek büyüyor.


Wolfie Harikalar Operasında, zamanı olmayan bir mekâna düşen Yönetmen’in, opera eserini hayata geçirme serüvenini konu alıyor. Operayı tanımaya çalışan Yönetmen’in seçmeler sırasında, Mozart’ın küçüklüğü Wolfie’yi görmesi ile macera başlıyor. Yönetmen, Wolfie’den operayı öğretmesi için yardım isterken, Kedi Kız’ın oyunları ile başa çıkmaya çalışıyor. Carmen, Figaro, Mantua Dükü ve Escamillo gibi en tanınan opera karakterlerinin Harikalar Operasında karşılaşmasıyla birlikte eğlenceli ve karnaval havasında geçen bir hikâye izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Wolfie’nin sihirli ve sürprizlerle dolu dünyası, opera repertuvarının eserlerini Türkçe aryalar ile tanıtırken, bu sanatın en eğlenceli halini izleyicilere sergiliyor.
Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de ilgisini çekecek bir kurguya sahip olan Wolfie Harikalar Operasında sezon boyunca Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda izleyicilerle buluşuyor.


instagram: @wolfieharikalaroperasında

 

Biletler Biletix.com'dan satılmaktadır.