EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: PAGANINI 24 KAPRİS

Tarih: 27 Mart 2023 20:00

Etkinlik: Konser

27 Mart Pazartesi – 20.00

PAGANINI 24 KAPRİS

CİHAT AŞKIN keman

 

19.00 Aydın Büke ile Konser Üzerine Söyleşi

 

Program: N. PAGANINI  “24 Kapris”

 

Dört kıtada verdiği konserler, resitaller, seminerler, dersler ve yayınlarla dolu dolu bir kariyer süren ve çok yönlülüğü ile uluslararası sanat dünyasında da büyük takdir gören keman virtüözümüz Cihat Aşkın, tarihin en ünlü keman virtüözlerinden Paganini’nin 24 Kaprisini seslendireceği konserle Süreyya Operası’na konuk oluyor.

Cihat Aşkın, müzik yolculuğunun ilk adımlarında ayrı bir yeri olan ve çocukluğundan itibaren yıllar içerisinde çeşitli resitallerde seslendirdiği Paganini’nin solo keman için 24 kaprisinin tamamını ilk defa bestecinin 240. Doğum gününde 27 Ekim 2022 de seslendirmişti. Dünyadaki kemancıların birçoğunun repertuvarında olan ve teknik standartların göstergesi olarak kabul edilen Paganini Kaprisleri keman sanatçıları için bir maraton niteliği taşıyor.

Paganini’nin, keman tekniğini o güne dek görülmemiş bir seviyeye çıkarması, basit ve kolaylıkla takip edilebilen melodik yapısına rağmen, çağdaşı ve kendinden sonra gelenler tarafından ilgiyle takip edilmesi onu müzik tarihinde özel bir yere koyuyor. Cihat Aşkın’ın, bestecinin yaşamına dair ilginç anekdotlara yer vereceği ve anlatımlı olarak dinleyicilere sunacağı bu konser, 27 Mart akşamı saat 20.00’de Süreyya Operası’nda.

 

Bilet fiyatları: 50-60 TL

Biletler Mobilet'ten satılmaktadır ve 27 Şubat’ta satışa çıkacaktır.

Gişe yalnızca KBSO etkinliklerinin olduğu Pazartesi günleri, 12.00-20.00 saatleri arasında açılır.