EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: Festival Buluşması: Borusan Quartet & Lucienne Renaudin Vary

Tarih: 05 Haziran 2023 20:00

Etkinlik: Konser

05 Haziran Pazartesi- 20.00      

“İKSV 51. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ”

Festival Buluşması: Borusan Quartet & Lucienne Renaudin Vary

 

BORUSAN QUARTET
Esen Kıvrak keman
Nilay Sancar keman
Efdal Altun viyola
Çağ Erçağ viyolonsel

 

LUCIENNE RENAUDIN VARY trompet

 

Konser Programı:

 

A. PİAZZOLLA              Buenos Aires’in Dört Mevsimi

A. PİAZZOLLA              Chau Paris

A. GİNASTERA             Danza de la Moza Donosa

J. B. G. NERUDA         Trompet Konçertosu, Mi bemol Majör

E. SATİE                      Gymnopédie no. 1

A. DVOŘÁK                 Annemin Öğrettiği Şarkılar

A. DVOŘÁK                 Gökyüzüne Bakarken

A. DVOŘÁK                 İyi Geceler

 

Süre: 85’ (ara dahil)

 

“İnanılmaz bir olgunluğa sahip, olağanüstü bir virtüöz.”
- Victoires de la Musique Classique

 

Yeni neslin en heyecan verici trompet sanatçılarından Lucienne Renaudin Vary ile 51. İstanbul Müzik Festivali’nde randevunuz var. Türkiye’nin önde gelen oda müziği topluluğu Borusan Quartet ile Festival Buluşması kapsamında seçkin bir repertuvarı seslendirecek genç Fransız müzisyen, yaşının ötesinde bir olgunluktaki yeteneğiyle müzikseverleri büyülüyor. Süreyya Operası’nın tarihi atmosferinde gerçekleştirilecek buluşma, festivalin en çok beklenen performanslarından biri olarak öne çıkıyor.

 

Daha 17 yaşındayken Fransa’nın ünlü klasik müzik ödülü Victoires de la Musique Classique’in “Révélation” kategorisinde birinci olan trompetçi, Avrupa ve Asya’da birçok ünlü orkestranın turnesine katıldı. Hollanda Filarmoni Orkestrası ile Concertgebouw’da, Kaohsiung Senfoni Orkestrası ile Tayvan’da sahneye çıktı. Paavo Järvi yönetimindeki İngiliz Philharmonia Orkestrası, Kraliyet Filarmoni Orkestrası ve Münih Senfoni Orkestrası ile konserler veren, Gstaad Menuhin Festivali’nin programında yer alan sanatçı, Finlandiya’da Moshe Atzmon yönetiminde Sørensen’in Trompet Konçertosu’nu seslendirdi. 2021’de, Julian Lloyd Webber’in oluşturduğu “30 Yaş Altı En Iyi 30 Müzisyen” listesinde yıldızı parladı.

 

23 yaşına kadar Warner Classics etiketiyle üç albüm kaydetti; son albümü ile Genç Sanatçı kategorisinde Almanya’nın en prestijli ödüllerinden Opus Klassik Ödülü’nün sahibi oldu ve İsviçre’de genç müzisyenlere verilen Arthur Waser Ödülü’nü kazanan ilk kadın olarak tarihe geçti. Bu konserde Vary’ye eşlik edecek, yıllardır Türkiye’nin ve dünyanın seçkin festival ve salonlarında gurur veren performanslara imza atan Borusan Quartet, klasik dönemden moderne uzanan geniş bir repertuvara sahip. Dörtlü, sezon konserlerinin yanı sıra 2020’den beri dünyanın en önemli oda müziği etkinliklerinden Amsterdam Yaylı Çalgılar Dörtlüsü Bienali’nin programında yer alıyor. Topluluk, BBC Müzik Dergisi’nin “Ayın En İyi Oda Müziği Kaydı” ödülünü ve finali Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan ICMEC Uluslararası Oda Müziği Topluluğu Yarışması’nda altın madalyayı kucakladı.

Festival, yükselişini sürdüren genç trompet yıldızı Lucienne Renaudin Vary ile Borusan Quartet’i buluşturacak bu çok özel konseri İstanbullu müzikseverlere sunmaktan mutluluk duyuyor.

 

Biletler: passo.com.tr