EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: DANS ADRENALİN

Tarih: 23 Aralık 2023 16:00

Etkinlik: Modern Dans

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, beş parçadan oluşan DANS ADRENALİN adlı programıyla 2023-24 sanat sezonuna başlıyor.

 

Programda; önceki sezonlarda MDTistanbul ile çalışmış Koreli koreograf Dong Kyu Kim’in yeni parçası “Seni Görüyorum”, MDTistanbul sanatçılarından Alper Marangoz’un yeni çalışması “Bahar” ve değişen kastıyla tekrar sergilenecek olan “Koz” adlı çalışması, topluluğun yeni koreograflarından Ferhat Güneş’in pandemi dönemi çalışması “RE-Side” adlı kısa filmin sahne uyarlaması olan “RESIDE/Düşler 3Kere Görülmeli” ve tanınmış birçok dans topluluğunun koreograflığını sürdüren, aynı zamanda geçmiş sezonlarda MDTistanbul’un “Akdeniz” adlı gecesinde “Mantra” koreografisiyle yer alan İhsan Rüstem’in “Anikka” adlı yeni çalışması yer alıyor.

 

İlk parçanın müzik ve ses tasarımını Jiho Jang’ın, diğer parçaların ise Onur Seçki’nin yaptığı programda, ışık tasarımı Taner Aydın’a, dekor/kostüm tasarımı Olcay Engin Kaymaz’a ait.

YARGICI’nın Don Kyu Kim’in “Seni Görüyorum” parçasına destek olduğu gecede, kullanılmayan kumaşlar kostüme dönüştürülerek döngüsel tasarım ve ileri dönüşüm ilkelerine dikkat çekilmek istendi. Bu işbirliği, sürdürülebilirlik ve sanatın bir araya geldiği değerli bir birliktelik oldu.

DANS ADRENALİN, 2-20-23 Aralık tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda seyirciyle buluşacak.

2 Perde / 90 Dakika

Biletler: biletinial.com'dan satılmaktadır.