EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: BULUŞMA

Tarih: 12 Şubat 2024 20:00

Etkinlik: Konser

Can ÖZHAN keman 
Cana GÜRMEN piyano 

 
Program:


W.A. Mozart    "Keman Piyano Sonatı Si bemol Majör, KV 454" 
F. SCHUBERT    "Sonatin" Op. 137, Sol Minör  
J. BRAHMS    "Scherzo", F.A.E. Sonat’ından 
F. KREISLER    Liebesleid" (Aşk’ın Hüznü) 
F. KREISLER    "Schön Rosmarin" (Tatlı Rosmarin)
E. ELGAR    "Salut d'Amour" (Aşk’a Merhaba)"
J. MASSENET    "Meditation" Thaïs’ten
H. WIENIAWSKI    "Polonaise Brillante Op. 4, Re Majör"
 
Hakan Şensoy’un rahatsızlığı nedeniyle, Şensoy’un yerine konserde Can Özhan yer alacaktır. Bu değişiklikten dolayı konser programı da güncellenmiştir. 
 
Yakın müzik tarihimizin, Saim Akçıl, Suna Kan ve Ayhan Baran başta olmak üzere, tanınımış pek çok yorumcusuna birlikte müzik yapmayı armağan eden Cana Gürmen; 1999 yılında profesörlük ünvanını almış, 2009 yılında ABD’nin en itibarlı kuruluşlarından biri olan Kennedy Center Vakfı tarafından sanata yapmış olduğu katkılar nedeniyle Altın Madalya ödülüne layık görülmüştür.  
 
Pekinel kardeşlerin ‘Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler’ projesinde yer alan Can Özhan; 2004-2005 yıllarında Sırbistan’da gerçekleşen yarışmada birincilik derecesi, İtalya Roma’da ‘En İyi Performans Ödülü’ kazandı. 2015 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasının düzenlediği yarışmada birinci oldu. 2017 yılında Dünya’nın Kemanları Festivali kapsamında Roby Lakatos ve Shlomo Mintz ile aynı sahneyi paylaştı. 
 
İlk kez aynı sahnede müzik yapacak sanatçıların, bu ilk buluşmadan ötürü “Buluşma” adını verdikleri konserin programı klasik müzik dinleyicisi için çok tatminkâr.  

 

 

          Ara dahil 90' sürer.

          Biletler Mobilet.com'dan satılmaktadır.