EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: BALLET EXPERİENCE

Tarih: 06 Haziran 2023 20:00

Etkinlik: Bale

06 Haziran Salı – 20.00

BALLET EXPERİENCE

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI

BALE ANASANAT DALI

 

 

1944 yılından itibaren İstanbul Belediye Konservatuvarı olarak anılan kurum, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi’ne bağlanarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı adını almıştır.

İstanbul’un Anadolu yakasında hizmet veren Konservatuvarın Bale Anasanat Dalı, sanatın ve sanatçının bir ulusun kalkınmasındaki önemli rolünün bilinciyle Türkiye’nin önde gelen sanat kurumlarına bale sanatçıları yetiştirmekte ve yaptığı etkinliklerle de adından söz ettirmektedir.

2022-23 eğitim ve öğretim yılı sene sonu resitali “Ballet Experience” iki perdeden oluşmaktadır. İlk perde, bale eğitmenlerimizin derlediği klasik repertuvardan seçilmiş eserleri ve özgün yapıtları seyirciyle buluşturacaktır.

 

 Son perdede konservatuvarın Ortaokul, Lise ve Lisans öğrencilerinin katılımıyla Giselle balesinin ikinci perdesinden bölümler sergilenecektir.

 

A. Adam’ın müziği, J. Perrot ve J. Coralli’nin koreografisiyle ilk kez 1841’de Paris’te sahnelenmiş olan “Giselle” ya da diğer bir adıyla “Les Wilis” Romantik dönemin en önemli eserlerinden biri olarak tüm dünyada bale repertuvarlarının en vazgeçilmez eseri olarak önemini korumaktadır.

 

Biletler Mobilet'ten satılmaktadır. Bilet fiyatları 30-40 TL. Biletler 06 Mayıs’ta satışa çıkacaktır.