EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: CUMHURİYET'İN 100. YILI KONSERİ

Tarih: 27 Ekim 2023 20:00

Etkinlik: Konser

"Cumhuriyet'in 100. Yılı Konseri"
 
Aromsa Genç Oda Orkestrası
Solist: Beste Tıknaz Modiri, viyola
Şef ve Solist: Cihat Aşkın

Program

Cihat Aşkın Yaylı Orkestra için Süit ‘Kocatepe Türküsü’ 
Emre Aracı Keman Konçertosu ‘ Boğaziçi Mehtapları’ Op.4  
-ARA-
Betin Güneş Viyola Konçertosu - Türkiye’de ilk seslendiriliş
Ulvi Cemal Erkin Sinfonietta 
 
 
Aromsa Genç Oda Orkestrası, 2021 yılında Cihat Aşkın tarafından kuruldu ve kısa sürede adını duyurmayı başardı. İki yıldan fazla bir süredir sahnelediği etkileyici konserlerle, müzikseverlerin kalbini fethetti. 2023-24 sezonunda, bu heyecan verici topluluk, gençlere ilham vermeye devam etmek amacıyla Süreyya Operası'nda sahne alacak. Cumhuriyet'in 100. yılını coşkuyla karşılayan orkestra, 27 Ekim 2023 de ilk sezon konserinde Türk müziğinin zengin mirasından örnekler sunacak.

Gecede, ünlü sanatçı Cihat Aşkın'ın "Kocatepe Türküsü" adlı süiti İstanbul'da ilk defa seslendirilirken, Betin Güneş'in Viyola Konçertosu ise Türkiye prömiyerini yaşayacak. Emre Aracı'nın etkileyici eseri "Boğaziçi Mehtapları" keman konçertosu ve Ulvi Cemal Erkin'in unutulmaz eseri "Sinfonietta" da geceye renk katacak.

Bu özel gecenin şefliğini üstlenecek olan Cihat Aşkın'ın yanı sıra, orkestranın solist viyola sanatçısı olarak Beste Tıknaz Modiri sahnede olacak. Genç yeteneklerin sahne aldığı bu muhteşem konser, Türk müziğinin zengin ve renkli dünyasına unutulmaz bir yolculuk vaat ediyor. Siz de Aromsa Genç Oda Orkestrası'nın bu benzersiz performansını kaçırmayın, tarih kokan Süreyya Operası'nda müziğin büyülü atmosferine tanıklık edin.