EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: “VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“ TRİO STRADİVARİUS

Tarih: 31 Ekim 2022 20:00

Etkinlik: Konser

31 Ekim Pazartesi – 20.00

VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİTRİO STRADİVARİUS

 

Kirill TROUSSOV keman

Benedict KLOECKNER çello

Alexandra TROUSSOVA piyano

 

 

Program:

“SADECE ÇAYKOVSKİ”

Pyotr Ilyich Tchaikovsky (1840 –1893)

“Valse Sentmentale”  Çello ve Piyano için No.6 Op 51

Nocturne” Çello ve  Piyano için No.4 Op 19

“Pezzo Capriccioso” Çello ve Piyano için Op. 62

“Meditation“ Keman ve Piyano için No.1 Op. 42

“Valse-Scherzo“ C-Dur Keman ve Piyano için Op. 34

Piyano Trio La minor, Op. 50

 

Ara dahil yaklaşık 90sürer.

 

Trio Stradivarius Süreyya Operası ayrıcalığı ile ilk Türkiye konserinde müzikseverlerle buluşuyor…

“Sadece Çaykovski” temasıyla Trio Stradivarius efsanevi besteci Pyotr İliç Çaykovski’nin oda müziğine kazandırdığı en seçkin eserlerden oluşan bir programla sahnede olacak. Üçlü Türkiye’deki ilk konserlerinde çok nadir seslendirilen Çaykovski’nin başyapıtı  “Piyano Üçlüsü Op.50” ile taçlandırarak İstanbullu müzikseverlerle unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Çaykovski'nin Piyano Üçlüsü Op.50”, bir başyapıt olmasının yanı sıra gerçekten türünün tek örneğidir. 19. ve 20. yüzyıl Avrupalı trioların standart repertuvarlarındaki diğer eserlerin çok ötesinde kendi niş kurgusu ve tarzı ile benzersizdir. Kalın, zengin dokuları, harika melodileri, etkili duygusallığı ve çağdaşlaşlarına nazaran kendine özgü yeni formu ile bestecinin adeta mükemmelliğinin karakteristiğidir ve tam olarak Çaykovski'nin yaratıcılığından notalara dökülmesini istediğimiz herşeydir. Çaykovski kesin klasik şemalar hakkında endişelenmek yerine kendi yaratıcılığını takip eden içgüdü ve ilhamdan adeta akıyormuş gibi doğal görünen tınısıyla bu eserinde tüm dinleyenleri büyülemekte.

Her biri kendi enstrümanlarında solist virtüöz olan kemancı Kirill Troussov, çellist Benedict Kloeckner ve piyanist Alexandra Troussovadan kurulu Trio Stradivarius bu eseri belkide hiç olmadığı kadar içselleştirmiş bir duygusallıkta çalarak dinleyicileri bestecinin iç dünyasının derinlerine doğru bir yolculuğa çıkartacak.

Trio Stradivarius şimdiye kadar Türkiye’de ilk  defa Çaykovski’nin tüm şaheserlerinin hepsinin bir arada çalınacağı bu konseri adeta Çaykovski’ye adayacaklar.

 

Biletler Mobilet'ten satılmaktadır ve 30 Eylül’de satışa çıkacaktır.

Bilet fiyatları: 90-100 TL