EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: “VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“ OYSTER DUO

Tarih: 16 Mayıs 2022 20:00

Etkinlik: Konser

16 Mayıs Pazartesi – 20.00

“VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ OYSTER DUO

NICHOLAS SCWARTZ kontrbas & çello

ANNA FEDOROVA piyano

 

Program:

F.SCHUBERT              Arpejyon Sonatı, La minör Sonat D. 821

R.SCHUMANN             Fantezi Op. 73

A.GİNASTERA               5 Popüler Eser Seçkisi “Chacarera / Triste / Zamba / Arrorró / Gato”

G.GERSHWİN               Prelüd No.2

E.GRİEG / M.d.FALLA / P.I.TCHAİKOVSKY  “İzdüşümlerle Duygulu Vals”

G.BOTTESİNİ                Tarantella 

F.SCHUBERT               Piyano ve Kontrbas için Serenad D. 899

SÜREYYA OPERASI  VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“ KONSERİ SERİSİ - 6

OYSTER DUO KONSERİ”

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operasının başlattığı “RTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“  2021 - 2022 sezonunun Mayıs ayındaki 6. ve son konserinde dünyaca ünlü Ukraynalı piyanist Anna Fedorova ve Amerikalı kontrbas virtüözü Nicholas Schwartz muhteşem bir final yapacak.

Oda müziğinin vazgeçilmezi piyano ve kontrbastan kurulu “Oyster Duo” 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü Süreyya Operası’nda ilk defa Türk klasik müzikseverlerle buluşacak. İkili başka enstrümanlar için yazılmış müzikal keşiflerinin kontrbas için düzenlenmeleriyle İstanbullu klasik müzikseverlerle, Türkiye’de ilklerin konserinde buluşacaklar.

Çalınmış İnciler” kendi enstrümanlarında virtüöz kabul edilen piyanist Anna Fedorova  ve kontrbasçı Nicholas Schwartz,  19. ve 20. yüzyıl  Arjantin, Almanya, Avusturya, Rusya, Amerika ve İtalya’sında yaptıkları melodik mücevher keşiflerin arasında adeta mekik dokuyacaklar. Bu eşsiz ve yüksek virtüözite gerektiren repertuvarda hiçte alışkın olmadığımız kontrbas gibi devasa bir enstrüman, muazzam bir piyano eşliğinde, solist olarak müzikseverlerin huzuruna çıkacak.

Peki kontrbas keman veya çello gibi çarpıcı bir solo enstrüman olabilecek mi? Yaylı çalgıların devi, kesinlikle virtüöz Nicholas Schwartz’ın ellerinde küçük kardeşlerinin melodik ve bir o kadar da zorlayıcı repertuvarına duyduğu iştah ile dinleyicilerine adeta zorlayıcı bir meydan okumaya şahit olacakları bir konserde yıldız olacağının sinyallerini veriyor. Nicholas Schwartz kariyeri boyunca dünyaca ünlü yaylı enstrüman yarışmalarını ilk defa kontrbasla kazanarak adını tarihe yazdırmış sıra dışı bir sanatçı.

Ve piyanoda ise dünyanın yaşayan en iyi on kadın piyanistinden biri kabul edilen, klasik müzik alanında YouTube’da 32.000.000 izlenme sayısı ile kırılamayacak bir rekora sahip ve Avrupa’da hem solo hem de oda müziğinde en çok konser veren piyanist Anna Fedorova ilk defa Türk dinleyicilerin huzuruna çıkacak. Anna, muazzam solistlik kariyerinin yanı sıra ne kadar tutkulu bir oda müziği sanatçısı olduğunu gözler önüne serecek bir performansa imza atacak.

Bu sıra dışı ve her anlamda ilklerin konserini Süreyya Operası’nda izleme ayrıcalığını kaçırmayınız.

KAM MANAGEMENT & DERMOSKINnin katkılarıyla gerçekleşecek bu konserler serisinin biletleri Süreyya Operası gişesinden ve Kadıköy Belediyesine ait  https://bilet.kadikoy.bel.tr/ sitesinden satın alınabilir.

VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“nde buluşmak üzere…

Arasız yaklaşık 80’ sürer.

Bilet fiyatları: 50-60 TL

Biletler 09 Mayıs’ta satışa çıkacaktır.