EN

Program Adı

Etkinlik Bilgileri

Adı: "KAHVE KONSERLERİ" İLYUN BÜRKEV

Tarih: 16 Ocak 2022 11:00

Etkinlik: Konser

 

16 Ocak Pazar – 11.00

“KAHVE KONSERLERİ”

İLYUN BÜRKEV piyano resitali

 

Program:

J. S. BACH                   Das wohltemperierte Klavier I, No. 16 in G minor, BWV 861
W. A. MOZART             Piano Sonata No.11 in A major, K.331
F. CHOPİN                   Nocturne in E-flat major Op.9, No.2
F. MENDELSSOHN      Rondo capriccioso, Op.14
L. v. BEETHOVEN        Grande Sonata Pathètique No.8 in C minor, Op.13
F. CHOPİN                   Études, Op.10, No. 4
F. LİSZT                       Consolation No.3, S.172
R. SCHUMANN             Fantasiestücke, Op.12
İ. BÜRKEV                   The Wind

13 yaşındaki İlyun Bürkev, 4 yaşında başladığı piyano eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı’nda Prof. Burcu Aktaş Urgun, devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay ve Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde Prof. Gereon Kleiner ile devam ediyor. Katıldığı birçok uluslararası piyano yarışmasında dereceler kazanan İlyun Bürkev, Ağustos 2021’de orkestra şefi Nil Venditti yönetiminde El Ele Müzik Senfoni Orkestrası ile 18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali kapanış konserinde Mozart’ın 13 numaralı piyano konçertosunu icra etti. Eylül 2021’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ve Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde solo konser verdi. 22 Ekim 2021 tarihinde Adana Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile Orkestra Şefi Eray İnal yönetiminde Mozart’ın 13 numaralı piyano konçertosunu seslendirdi. Son olarak ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Galataport İstanbul Açılış Özel Konseri’nde Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ile Orkestra şefi Rengim Gökmen yönetiminde solist olarak yer aldı. Nisan 2021 tarihinde İstanbul’daki Chopin Uluslararası Piyano Yarışması'nda birincilik ödülü, en iyi Chopin performansı ödülü ve en iyi ulusal eser performans ödülü aldı. Mayıs 2021'de tarihinde dünyanın her bir yanından piyanistlerin katıldığı “Stars of Future” / “Geleceğin Yıldızları” platformu üyesi oldu ve bu yıl 18.si düzenlenen “Moscow Meet Friends” by Vladmir Spivakov Festivali'nde yer aldı.
 

Arasız yaklaşık 60’ sürer.

Bilet fiyatları: 15-20 TL

Biletler 09 Ocak’ta satışa çıkacaktır.

Kahve Konserleri ‘Kurukahveci Mehmet Efendi’ sponsorluğunda yapılmaktadır.

-18 yaş üzeri misafirlerimiz etkinliğe gelmeden önce HES (Hayat Eve Sığar) uygulamalarının güncel olduğundan, HES Kod Ayarları bölümünün altında bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarının paylaşıma açık olduğundan emin olmalıdır.

- HES uygulaması üzerinden 18 yaş üzeri misafirlerimiz tarafından aşı kartı gösterilmesi veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. TC Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren, Covid-19 geçirmiş kişiler ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile salona seyirci olarak girebilecektir. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecektir.